  • FLHTC0312-18-4-1KF
FLHTC0312-18-4-1KF
advertisement
Manufacturer No:
FLHTC0312-18-4-1KF
HK JDW NO:
798-FLHTC0312-18-4-1KF
Step5Bar-code shipping tag
FLHTC0312-18-4-1KF
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Conductor Material
    Copper, Silver Coated
  • Operating Temperature
    200°C
  • Wire Gauge
    18 AWG
  • Voltage
    600V
  • Jacket Color
    Yellow
  • Conductor Strand
    19/30
  • Jacket (Insulation) Diameter
    0.060 (1.52mm)
  • Jacket (Insulation) Thickness
    0.006 0.15mm