  • FLHTC6005-16-7CS2716
FLHTC6005-16-7CS2716
advertisement
Manufacturer No:
FLHTC6005-16-7CS2716
HK JDW NO:
798-FLHTC6005-16-7CS2716
Step5Bar-code shipping tag
FLHTC6005-16-7CS2716
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Conductor Material
    Copper, Tinned
  • Operating Temperature
    200°C
  • Published
    2012
  • Wire Gauge
    16 AWG
  • Voltage
    600V
  • Jacket Color
    Violet
  • Conductor Strand
    19/0.0119
  • Jacket (Insulation) Diameter
    0.072 (1.83mm)
  • Jacket (Insulation) Thickness
    0.006 0.15mm