  • Factory Lead Time
    9 Weeks
  • Operating Temperature
    135°C
  • Wire Gauge
    20 AWG
  • Voltage
    600V
  • Jacket Color
    White
  • Conductor Strand
    19/32
  • Jacket (Insulation) Diameter
    0.056 (1.42mm)
  • Jacket (Insulation) Thickness
    0.006 0.15mm