  • FLTWD0311-12-9
FLTWD0311-12-9
advertisement
Manufacturer No:
FLTWD0311-12-9
HK JDW NO:
798-FLTWD0311-12-9
Package:
Datasheet:
FLTWD0311-12-9
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
FLTWD0311-12-9
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Conductor Material
    Copper, Tinned
  • Jacket (Insulation) Material
    Polyester
  • Operating Temperature
    135°C
  • Packaging
    Bulk
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Wire Gauge
    12 AWG
  • Voltage
    600V
  • Cable Type
    Hook-Up
  • Jacket Color
    White
  • Conductor Strand
    37/28
  • Jacket (Insulation) Diameter
    0.108 (2.74mm)
  • Jacket (Insulation) Thickness
    0.006 0.15mm