  • FMF200FRF73-6K2
FMF200FRF73-6K2
advertisement
Manufacturer No:
FMF200FRF73-6K2
HK JDW NO:
898-FMF200FRF73-6K2
Datasheet:
FMF200FRF73-6K2
Description:
6.2kOhm, 2W, Metal Film,
Step5Bar-code shipping tag
FMF200FRF73-6K2
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    6.2kOhm
  • Power (Watts)
    2W
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.197Diax0.610L 5.00mmx15.50mm
  • Tolerance
    ±1%