  • FMG1G75US60L
FMG1G75US60L
advertisement
Manufacturer No:
FMG1G75US60L
Manufacturer:
ON Semiconductor
HK JDW NO:
598-FMG1G75US60L
Datasheet:
FMG1G75US60L
Step5Bar-code shipping tag
FMG1G75US60L
    7PM-GA
  • Supplier Device Package
  • Operating Temperature
    -40°C~150°C TJ
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Configuration
    Single
  • Power - Max
    310W
    600V
  • Current - Collector (Ic) (Max)
    75A
  • Vce(on) (Max) @ Vge, Ic
    2.8V @ 15V, 75A
  • Input Capacitance (Cies) @ Vce
    7.056nF @ 30V