  • FN2030A-30-08
FN2030A-30-08
advertisement
Manufacturer No:
FN2030A-30-08
HK JDW NO:
694-FN2030A-30-08
Package:
Datasheet:
FN2030A-30-08
Description:
Power Line Filter 0Hz to 400Hz 30A 250VAC Threaded Stud Flange Mount
Step5Bar-code shipping tag
FN2030A-30-08
    10 Weeks
  • Mount
    Chassis, Chassis Mount
  • Operating Temperature
    -25°C~100°C
  • Packaging
    Tray
  • Published
    2009
  • Series
    FN 2030
  • Pbfree Code
    yes
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Stud
  • Applications
    Safety
  • Additional Feature
    INDUCTANCE 2 MILLIHENRY
  • Depth
    54mm
  • Current Rating
    30A
  • Frequency
    400Hz
  • Termination Style
    Threaded Post (M4)
  • Voltage - Rated AC
    250V
  • Approval Agency
    CSA, ENEC, UR
  • Physical Dimension
    L64.8XB49.8XH40.3 (mm)/L2.551XB1.961XH1.587 (inch)
  • Inductance
    2mH
  • Max Voltage Rating (AC)
    250V
  • Max Current Rating
    30A
  • Filter Type
    Single Phase
  • Leakage Current (Max)
    0.074mA
  • Frequency - Operating
    DC~400Hz
  • High Pot
    1100 V
  • Height
    40.3mm
  • Length
    54mm
  • Width
    49.8mm