  • FN2070-12-07
FN2070-12-07
advertisement
Manufacturer No:
FN2070-12-07
HK JDW NO:
694-FN2070-12-07
Package:
Datasheet:
FN2070-12-07
Description:
LINE FILTER 110/250VAC 12A CHASS
Step5Bar-code shipping tag
FN2070-12-07
  • Operating Temperature
    -25°C~100°C
  • Published
    2015
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Termination
    Wire
  • Resistance
    220kOhm
  • Applications
    General Purpose
  • Additional Feature
    INDUCTANCE 3.25 MILLIHENRY
  • Depth
    156mm
  • Current Rating
    12A
  • Frequency
    400Hz
  • Termination Style
    Wire Leads
  • Voltage - Rated AC
    110V 250V
  • Inductance
    3.25mH
  • Leakage Current
    734μA
  • Max Voltage Rating (AC)
    250V
  • Max Current Rating
    12A
  • Wire/Cable Gauge
    16 AWG
  • Frequency - Operating
    DC~400Hz
  • High Pot
    1100 V
  • Height
    45.4mm
  • Length
    57.5mm