  • FN2200B-50-34
FN2200B-50-34
advertisement
Manufacturer No:
FN2200B-50-34
HK JDW NO:
694-FN2200B-50-34
Package:
Datasheet:
FN2200B-50-34
Description:
LINE FILTER 1.2KVDC 50A CHASS
Step5Bar-code shipping tag
FN2200B-50-34
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Mount
    Chassis, Chassis Mount, Flanges, Screw
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Operating Temperature
    -40°C~100°C
  • Packaging
    Box
  • Published
    2009
  • Series
    FN 2200
  • Termination
    Terminal Block
  • ECCN Code
    EAR99
  • Applications
    Photovoltaic Inverter
  • Voltage - Rated
    1.2kV
  • HTS Code
  • Voltage - Rated DC
    1200V 1.2kV
  • Number of Functions
    1
  • Depth
    248mm
  • Current Rating
    50A
  • Termination Style
    Terminal Block
  • Approval Agency
    cURus, ENEC
  • Physical Dimension
    L170.0XB95.0XH80.0 (mm)/L6.693XB3.74XH3.15 (inch)
  • Configuration
    Single Stage
  • Max Current Rating
    50A
  • Max Voltage Rating (DC)
    1.2kV
  • Filter Type
    DC
  • Height
    80mm
  • Length
    95mm