  • FN3268-16-44
FN3268-16-44
advertisement
Manufacturer No:
FN3268-16-44
HK JDW NO:
694-FN3268-16-44
Package:
300
Datasheet:
FN3268-16-44
Description:
LINE FILTER 16A CHASSIS MOUNT
Step5Bar-code shipping tag
FN3268-16-44
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Mount
    Chassis Mount, Flanges
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Package / Case
    300
  • Operating Temperature
    -25°C~100°C
  • Packaging
    Box
  • Published
    2014
  • Series
    FN 3268
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Applications
    General Purpose
  • Depth
    45mm
  • Current Rating
    16A
  • Frequency
    60Hz
  • Voltage - Rated AC
    300V
  • Approval Agency
    CSA, ENEC, UR
  • Physical Dimension
    L220.0XB45.0XH70.0 (mm)/L8.661XB1.772XH2.756 (inch)
  • Configuration
    Single Stage
  • Max Voltage Rating (AC)
    520V
  • Max Current Rating
    16A
  • Filter Type
    Three Phase (Delta)
  • Leakage Current (Max)
    4.7mA
  • Frequency - Operating
    DC~60Hz
  • High Pot
    2100 V
  • Height
    70mm
  • Length
    250mm