  • FN3270H-35-33
FN3270H-35-33
advertisement
Manufacturer No:
FN3270H-35-33
HK JDW NO:
694-FN3270H-35-33
Package:
Datasheet:
FN3270H-35-33
Description:
LINE FILTER 480VAC 35A CHASS MNT
Step5Bar-code shipping tag
FN3270H-35-33
  • Mount
    Chassis, Chassis Mount, Flanges
  • Operating Temperature
    -25°C~100°C
  • Packaging
    Tray
  • Published
    2008
  • Series
    FN 3270
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Termination
    Terminal Block
  • Max Operating Temperature
    100°C
  • Min Operating Temperature
    -25°C
  • Applications
    Inverters, Power Drive Systems
  • Voltage - Rated DC
    520V
  • Depth
    180mm
  • Current Rating
    35A
  • Frequency
    60Hz
  • Number of Conductors
    3
  • Termination Style
    Terminal Block
  • Voltage - Rated AC
    480V
  • Approval Agency
    CSA, ENEC, UR
  • Configuration
    Single Stage
  • Leakage Current
    29.4mA
  • Max Voltage Rating (AC)
    520V
  • Max Current Rating
    35A
  • Current
    35A
  • Wire/Cable Gauge
    6 AWG
  • Filter Type
    Three Phase (Delta)
  • Frequency - Operating
    DC~60Hz
  • Voltage - Rated AC (Phase to Ground/Neutral)
    300V
  • Voltage - Rated AC (Phase to Phase)
    520V
  • Height
    68mm
  • Length
    70mm