  • FN3359-800-99
FN3359-800-99
advertisement
Manufacturer No:
FN3359-800-99
HK JDW NO:
694-FN3359-800-99
Package:
300
Datasheet:
FN3359-800-99
Description:
Power Line Filters 3 PHASE 800A
Step5Bar-code shipping tag
FN3359-800-99
    Chassis Mount
  • Package / Case
    300
  • Operating Temperature
    -25°C~100°C
  • Packaging
    Tray
  • Published
    2013
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
    BUSBAR OUTPUT CONNECTIONS
  • Power Rating
    800kW
  • Depth
    280mm
  • Current Rating
    800A
  • Frequency
    60Hz
  • Voltage - Rated AC
    300V
  • Physical Dimension
    L350.0XB230.0XH170.0 (mm)/L13.78XB9.055XH6.693 (inch)
  • Leakage Current
    6mA
  • Max Current Rating
    800A
  • Filter Type
    Three Phase (Delta)
  • Rated Voltage
    520V
  • Frequency - Operating
    DC~60Hz
  • High Pot
    2150 V
  • Voltage - Rated AC (Phase to Phase)
    520V
  • Height
    170mm
  • Length
    350mm
  • Width
    230mm