  • FN351-64-33
FN351-64-33
advertisement
Manufacturer No:
FN351-64-33
HK JDW NO:
694-FN351-64-33
Package:
Datasheet:
FN351-64-33
Description:
LINE FILTER 64A CHASSIS MOUNT
Step5Bar-code shipping tag
FN351-64-33
  • Operating Temperature
    -25°C~85°C
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
    Inverters, Power Drive Systems
  • Capacitance
    4.4μF
  • Voltage - Rated DC
    440V
  • Depth
    250mm
  • Current Rating
    64A
  • Frequency
    60Hz
  • Voltage - Rated AC
    440V
  • Approval Agency
    CSA, ENEC, UR
  • Physical Dimension
    L200.0XB120.0XH65.0 (mm)/L7.874XB4.724XH2.559 (inch)
  • Configuration
    Single Stage
  • Leakage Current
    29.5mA
  • Max Voltage Rating (AC)
    440V
  • Max Current Rating
    64A
  • Frequency - Operating
    DC~60Hz
  • High Pot
    1900 V
  • Voltage - Rated AC (Phase to Ground/Neutral)
    250V
  • Height
    65mm
  • Length
    150mm
  • Width
    120mm