  • FN351H-64-33
FN351H-64-33
advertisement
Manufacturer No:
FN351H-64-33
HK JDW NO:
694-FN351H-64-33
Package:
300
Datasheet:
FN351H-64-33
Description:
LINE FILTER 64A CHASSIS MOUNT
Step5Bar-code shipping tag
FN351H-64-33
  • Mount
    Chassis, Chassis Mount, Flanges
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Package / Case
    300
  • Operating Temperature
    -25°C~100°C
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
    Inverters, Power Drive Systems
  • Capacitance
    4.4F
  • Voltage - Rated DC
    520V
  • Depth
    150mm
  • Current Rating
    64A
  • Frequency
    60Hz
  • Voltage - Rated AC
    300V
  • Approval Agency
    CSA, ENEC, UR
  • Physical Dimension
    L200.0XB120.0XH65.0 (mm)/L7.874XB4.724XH2.559 (inch)
  • Configuration
    Single Stage
  • Leakage Current
    32.7μA
  • Max Voltage Rating (AC)
    520V
  • Max Current Rating
    64A
  • Frequency - Operating
    DC~60Hz
  • High Pot
    2250 V
  • Height
    65mm
  • Length
    200mm
  • Width
    120mm