  • FN405-10-02
FN405-10-02
advertisement
Manufacturer No:
FN405-10-02
HK JDW NO:
694-FN405-10-02
Package:
Datasheet:
FN405-10-02
Description:
Power Line Filters 10A PCB MOUNTING
Step5Bar-code shipping tag
FN405-10-02
  • Operating Temperature
    -25°C~100°C
  • Packaging
    Tray
  • Published
    2008
  • Series
    FN 405
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
    General Purpose
  • Voltage - Rated DC
    250V
  • Depth
    31mm
  • Current Rating
    10A
  • Frequency
    400Hz
  • Voltage - Rated AC
    250V
  • Physical Dimension
    L36.0XB31.0XH19.5 (mm)/L1.417XB1.22XH0.768 (inch)
  • Inductance
    500μH
  • Leakage Current
    373μA
  • Max Voltage Rating (AC)
    250V
  • Max Current Rating
    10A
  • Frequency - Operating
    DC~400Hz
  • High Pot
    2000 V
  • Height
    19.5mm
  • Length
    36mm