  • FN406B-8.4-02
FN406B-8.4-02
advertisement
Manufacturer No:
FN406B-8.4-02
HK JDW NO:
694-FN406B-8.4-02
Package:
Datasheet:
FN406B-8.4-02
Description:
Power Line Filters 6A MED PBC MOUNT PCB FILTERS
Step5Bar-code shipping tag
FN406B-8.4-02
  • Operating Temperature
    -25°C~100°C
  • Series
    FN 406
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    PCB
  • Applications
    General Purpose
  • Additional Feature
    MEDICAL VERSION; INDUCTANCE 0.3 MILLIHENRY
  • Depth
    15mm
  • Current Rating
    8.4A
  • Frequency
    400Hz
  • Voltage - Rated AC
    250V
  • Physical Dimension
    L45.0XB15.0XH28.0 (mm)/L1.772XB0.591XH1.102 (inch)
  • Inductance
    300μH
  • Max Current Rating
    8.4A
  • Frequency - Operating
    DC~400Hz
  • High Pot
    2500 V
  • Height
    29.5mm
  • Length
    45mm