  • FNPZR0500F
FNPZR0500F
advertisement
Manufacturer No:
FNPZR0500F
HK JDW NO:
890-FNPZR0500F
Package:
Datasheet:
Description:
RESISTOR SHUNT 0.05 OHM 1% 500W
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
FNPZR0500F
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Series
    FNP
  • Tolerance
    ±1%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Temperature Coefficient
    ±1ppm/°C
  • Type
    Shunt, Battery
  • Resistance
    50mOhms
  • Composition
    Metal Foil
  • Power (Watts)
    500W