  • G1238E24B-FSR-CC
G1238E24B-FSR-CC
advertisement
Manufacturer No:
G1238E24B-FSR-CC
HK JDW NO:
528-G1238E24B-FSR-CC
Package:
Datasheet:
G1238E24B-FSR-CC
Description:
FAN AXIAL 120X38MM CC 24VDC
Step5Bar-code shipping tag
G1238E24B-FSR-CC
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Published
    2005
  • Size / Dimension
    Square - 119mm Lx119mm H
  • Feature
    Conformal Coating, Thermal Overload Protector (TOP)
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    2 Wire Leads
  • Voltage - Rated
    24VDC
  • Current Rating (Amps)
    0.600A
  • Static Pressure
    0.490 in H2O (122.1 Pa)
  • Width
    38.00mm