  • G1238E48B-FSR-EM
G1238E48B-FSR-EM
advertisement
Manufacturer No:
G1238E48B-FSR-EM
HK JDW NO:
528-G1238E48B-FSR-EM
Package:
Datasheet:
G1238E48B-FSR-EM
Description:
FAN AXIAL 120X38MM IP57 48VDC
Step5Bar-code shipping tag
G1238E48B-FSR-EM
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Published
    2006
  • Size / Dimension
    Square - 119mm Lx119mm H
  • Feature
    Thermal Overload Protector (TOP)
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    2 Wire Leads
  • Voltage - Rated
    48VDC
  • Current Rating (Amps)
    0.330A
  • Ingress Protection
    IP57 - Dust Protected, Waterproof
  • Static Pressure
    0.490 in H2O (122.1 Pa)
  • Width
    38.00mm