  • G4010S12B-RSR
G4010S12B-RSR
advertisement
Manufacturer No:
G4010S12B-RSR
HK JDW NO:
528-G4010S12B-RSR
Package:
Datasheet:
G4010S12B-RSR
Description:
FAN AXIAL 40X10MM 12VDC
Step5Bar-code shipping tag
G4010S12B-RSR
  • Weight
    0.026lb 11.79g
  • Published
    2008
  • Series
    G4010
  • Size / Dimension
    Square - 40mm Lx40mm H
  • Feature
    Thermal Overload Protector (TOP)
  • Termination
    2 Wire Leads
  • Voltage - Rated
    12VDC
  • Current Rating (Amps)
    0.060A
  • RPM
    4000 RPM
  • Air Flow
    5.0 CFM (0.140m3/min)
  • Noise
    21.0 dB(A)
  • Static Pressure
    0.070 in H2O (17.4 Pa)
  • Width
    10.30mm