  • G4015E12B1-RSR
G4015E12B1-RSR
advertisement
Manufacturer No:
G4015E12B1-RSR
HK JDW NO:
528-G4015E12B1-RSR
Package:
Datasheet:
G4015E12B1-RSR
Description:
FAN AXIAL 40X15MM TACH 12VDC
Step5Bar-code shipping tag
G4015E12B1-RSR
  • Weight
    0.051lb 23.13g
  • Published
    2006
  • Series
    G4015
  • Size / Dimension
    Square - 40mm Lx40mm H
  • Feature
    Speed Sensor (Tach), Thermal Overload Protector (TOP)
  • Termination
    3 Wire Leads
  • Voltage - Rated
    12VDC
  • Current Rating (Amps)
    0.270A
  • RPM
    10000 RPM
  • Air Flow
    10.0 CFM (0.280m3/min)
  • Noise
    35.0 dB(A)
  • Static Pressure
    0.430 in H2O (107.1 Pa)
  • Width
    15.00mm