  • G6B-1177P-FD-ND-USDC24
G6B-1177P-FD-ND-USDC24
advertisement
Manufacturer No:
G6B-1177P-FD-ND-USDC24
HK JDW NO:
578-G6B-1177P-FD-ND-USDC24
Package:
Description:
General Purpose Relays Power PCB Relay
Step5Bar-code shipping tag
G6B-1177P-FD-ND-USDC24
  • Factory Lead Time
    7 Weeks
  • Contact Material
    Silver Indium Tin (AgInSn)
  • Weight
    5.4g
  • Operating Temperature
    -25°C~70°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2000
  • Series
    G6B
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Termination
  • Max Voltage Rating (AC)
    380V
  • Max Current Rating
    5A
  • Max Voltage Rating (DC)
    125V
  • Coil Resistance
    2.88kOhm
  • Coil Voltage
    24VDC
  • Switching Voltage
    380VAC 125VDC -Max
  • Coil Current
    8.3mA
  • Must Operate Voltage
    16.8VDC
  • Contact Rating (Current)
    8A
  • Coil Power
    200mW
  • Must Release Voltage
    2.4VDC
  • Coil Voltage (DC)
    24V