  • G6RL-1-ASI-DC24
G6RL-1-ASI-DC24
advertisement
Manufacturer No:
G6RL-1-ASI-DC24
HK JDW NO:
578-G6RL-1-ASI-DC24
Package:
Datasheet:
G6RL-1-ASI-DC24
Description:
RELAY GEN PURPOSE SPDT 8A 24V
Step5Bar-code shipping tag
G6RL-1-ASI-DC24
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Contact Material
    Silver Tin Indium (AgSnIn)
  • Mount
    Through Hole
  • Number of Pins
    5
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Number of Terminations
    5
  • Termination
    EAR99
  • Power Rating
    220mW
  • Contact Resistance
    100mOhm
  • Insulation Resistance
    1000000000Ohm
  • Max Voltage Rating (AC)
    400V
  • Throw Configuration
    SPDT
  • Max Voltage Rating (DC)
    300V
  • Contact Form
    SPDT (1 Form C)
  • Coil Resistance
    2.62kOhm
  • Coil Voltage
    24VDC
  • Switching Voltage
    250VAC - Nom
  • Coil Current
    9.2mA
  • Must Operate Voltage
    16.8VDC
  • Contact Rating (Current)
    8A
  • Coil Power
    220mW
  • Must Release Voltage
    2.4VDC
  • Coil Voltage (DC)
    24V
  • Seal Rating
    Sealed - Flux Protection
    Random
  • Height
    12.3mm
  • Width
    10mm
  • Length - Termination
    0.0032 inch