  • G8015H12B2-RGR
G8015H12B2-RGR
advertisement
Manufacturer No:
G8015H12B2-RGR
HK JDW NO:
528-G8015H12B2-RGR
Package:
Datasheet:
G8015H12B2-RGR
Description:
FAN AXIAL 80X15MM LCKD RTR 12VDC
Step5Bar-code shipping tag
G8015H12B2-RGR
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Published
    2014
  • Size / Dimension
    Square - 80mm Lx80mm H
  • Feature
    Locked Rotor Sensor, Thermal Overload Protector (TOP)
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    3 Wire Leads
  • Voltage - Rated
    12VDC
  • Current Rating (Amps)
    0.230A
  • RPM
    4000 RPM
  • Air Flow
    37.0 CFM (1.04m3/min)
  • Noise
    36.0 dB(A)
  • Static Pressure
    0.170 in H2O (42.3 Pa)
  • Width
    15.30mm