  • GDP322S220V
GDP322S220V
advertisement
Manufacturer No:
GDP322S220V
Manufacturer:
Carlo Gavazzi Inc.
HK JDW NO:
144-GDP322S220V
Package:
Datasheet:
GDP322S220V
Description:
2P DPC screw TERM 32A 220VAC
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
GDP322S220V
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Operating Temperature
    -5°C~40°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2014
  • Series
    GDP
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Termination Style
    Screw Terminal, Quick Connect - 0.250 (6.3mm)
  • Operating Supply Voltage
    600V
  • Throw Configuration
    DPST
  • Contact Form
    DPST-NO (2 Form A)
  • Coil Voltage
    220VAC
  • Switching Voltage
    277VAC - Nom
  • Must Operate Voltage
    187VAC
  • Contact Rating (Current)
    32A
  • Must Release Voltage
    44VAC
  • Coil Voltage (AC)
    220V