  • GDP903L120V
GDP903L120V
advertisement
Manufacturer No:
GDP903L120V
HK JDW NO:
144-GDP903L120V
Package:
Datasheet:
GDP903L120V
Description:
3P DPC LUG TERM 90A 120VAC
Step5Bar-code shipping tag
GDP903L120V
  • Operating Temperature
    -5°C~40°C
  • Termination Style
    Box Lug, Quick Connect - 0.250 (6.3mm)
  • Operating Supply Voltage
    600V
  • Throw Configuration
    3PST
  • Contact Form
    3PST-NO (3 Form A)
  • Coil Voltage
    120VAC
  • Switching Voltage
    277VAC - Nom
  • Must Operate Voltage
    102VAC
  • Contact Rating (Current)
    90A
  • Must Release Voltage
    24VAC
  • Coil Voltage (AC)
    120V