  • GEL90000R
GEL90000R
advertisement
Manufacturer No:
GEL90000R
Manufacturer:
Sprague Goodman
HK JDW NO:
752-GEL90000R
Package:
Datasheet:
GEL90000R
Description:
Trimmer / Variable Capacitors 90pF 1000V
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
GEL90000R
technical specifications, attributes, parameters and parts with similar specifications to GEL90000R.
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Dielectric Material
    Glass
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2013
  • Series
    PISTONCAP®
  • Size / Dimension
    0.312Dia 7.92mm
  • Feature
    Sealed
  • Part Status
    Obsolete
  • Voltage - Rated
    1000V
  • Capacitance
    90pF
  • Q @ Freq
    250 @ 20MHz
  • Adjustment Type
    Side
  • Capacitance Range
    1pF~90pF
  • Height Seated (Max)
    2.080 52.83mm