  • GKG10086
GKG10086
advertisement
Manufacturer No:
GKG10086
Manufacturer:
Sprague Goodman
HK JDW NO:
752-GKG10086
Package:
Datasheet:
GKG10086
Description:
CAP TRIMMER 3-10PF 100V SMD
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
GKG10086
technical specifications, attributes, parameters and parts with similar specifications to GKG10086.
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Dielectric Material
    Ceramic
  • Operating Temperature
    -25°C~85°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2008
  • Series
    SURFTRIM® GKG
  • Size / Dimension
    0.177Lx0.157W 4.50mmx4.00mm
  • Feature
    General Purpose
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • ECCN Code
    EAR99
  • Voltage - Rated
    100V
  • Packing Method
    TR, 7 INCH
  • Reach Compliance Code
    compliant
  • Capacitor Type
    VARIABLE CAPACITOR
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    100V
  • Q @ Freq
    500 @ 1MHz
  • Adjustment Type
    Top
  • Capacitance Range
    3pF~10pF
  • Adjuster Orientation
    VERTICAL
  • Height Seated (Max)
    0.118 3.00mm