  • GKG3R016
GKG3R016
advertisement
Manufacturer No:
GKG3R016
HK JDW NO:
752-GKG3R016
Package:
Datasheet:
GKG3R016
Description:
CAP TRIMMER 1-3PF 100V TH
Step5Bar-code shipping tag
GKG3R016
technical specifications, attributes, parameters and parts with similar specifications to GKG3R016.
  • Operating Temperature
    -25°C~85°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2005
  • Series
    SURFTRIM® GKG
  • Size / Dimension
    0.236Dia 6.00mm
    EAR99
  • Voltage - Rated
    100V
  • Terminal Pitch
    5mm
  • Capacitor Type
    VARIABLE CAPACITOR
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    100V
  • Size Code
    2424
  • Q @ Freq
    300 @ 1MHz
  • Adjustment Type
    Bottom
  • Capacitance Range
    1pF~3pF
  • Height
    5.08mm
  • Height Seated (Max)
    0.197 5.00mm
  • Length
    6mm
  • Width
    6mm