  • GQA2W005A240V-N07-R
GQA2W005A240V-N07-R
advertisement
Manufacturer No:
GQA2W005A240V-N07-R
Manufacturer:
TDK-Lambda Americas Inc.
HK JDW NO:
778-GQA2W005A240V-N07-R
Package:
Quarter Brick
Description:
DC DC CONVERTER 24V 120W
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
GQA2W005A240V-N07-R
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Quarter Brick
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Published
    2017
  • Series
    GQA120 (120W)
  • Size / Dimension
    2.39Lx1.56W x 0.52 H 60.6mmx39.5mmx13.2mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Isolated Module
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Number of Outputs
    1
  • Efficiency
    87%
  • Voltage - Isolation
    1.5kV
  • Voltage - Input (Max)
    36V
  • Voltage - Output 1
    24V
  • Voltage - Input (Min)
    9V
  • Current - Output (Max)
    5A
  • Output Power
    120W