  • GS15U-2P1J
GS15U-2P1J
advertisement
Manufacturer No:
GS15U-2P1J
Manufacturer:
MEAN WELL USA Inc.
HK JDW NO:
495-GS15U-2P1J
Package:
Datasheet:
GS15U-2P1J
Description:
Quantity:
In Stock : 33
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
GS15U-2P1J
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
  • Mount
    Plug-In, Wall
  • Operating Temperature
    0°C~50°C
  • Series
    GS15U (15W)
  • Size / Dimension
    2.80Lx1.34W x 1.97 H 71.0mmx34.0mmx50.0mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Number of Outputs
    1
  • Approval Agency
    CE, cULus
  • Efficiency
    Level VI
  • Output Type
    Fixed
  • Max Output Current
    1.66A
  • Voltage - Output 1
    9V
  • Polarity
    Positive
  • Polarization
    Positive Center
  • Voltage - Input
    90V~264VAC
  • Output Current
    1.66A
  • Input Type
    Fixed Blade
  • Output Power
    14.9W
  • Current - Output 1
    1.66A
  • Max Output Power
    15W
  • Form
    Wall Mount (Class II)
  • Region Utilized
    North America
  • Cord Length
    47.2 1.20m
  • Input Connector
    NEMA 1-15P
  • Output Connector
    Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 11.0mm
  • Max Input Current
    500mA
  • No Load Power Consumption
    75mW Max
  • Height
    50.8mm