  • GS18U18-P1J
GS18U18-P1J
advertisement
Manufacturer No:
GS18U18-P1J
HK JDW NO:
495-GS18U18-P1J
Package:
Datasheet:
GS18U18-P1J
Description:
AC/DC WALL MNT ADAPTER USA
Step5Bar-code shipping tag
GS18U18-P1J
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mount
    Plug-In, Wall
  • Part Status
    Active
  • Max Operating Temperature
    50°C
  • Min Operating Temperature
    0°C
  • Approval Agency
    CB, CSA, UL
  • Efficiency
    82 %
  • Output Voltage
    18V
  • Max Output Current
    1A
  • Voltage - Output 1
    18V
  • Cable Length
    1.8288m
  • Output Current
    1A
  • Output Power
    18W
  • Current - Output 1
    1A
  • Max Output Power
    18W
  • Max Input Current
    500mA
  • Height
    33.02mm
  • Length
    78.74mm
  • Width
    53.34mm