  • GT-CM145L
GT-CM145L
advertisement
Manufacturer No:
GT-CM145L
HK JDW NO:
454-GT-CM145L
Package:
Axial
Datasheet:
GT-CM145L
Description:
GDT 145V 20% 10KA THROUGH HOLE
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
GT-CM145L
technical specifications, attributes, parameters and parts with similar specifications to GT-CM145L.
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Axial
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2007
  • Tolerance
    ±20%
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • HTS Code
  • Pin Count
    2
  • Number of Poles
    2
  • Telecom IC Type
    SURGE PROTECTION CIRCUIT
  • Fail Short
    No
  • Voltage - DC Spark Over (Nom)
    145V
  • Impulse Discharge Current (8/20μs)
    10000A 10kA
  • Diameter
    8mm
  • Length
    6.8mm