  • GT-CM3350L
GT-CM3350L
advertisement
Manufacturer No:
GT-CM3350L
HK JDW NO:
454-GT-CM3350L
Package:
Radial - 3 Leads
Datasheet:
GT-CM3350L
Description:
GDT 350V 20% 10KA THROUGH HOLE
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
GT-CM3350L
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial - 3 Leads
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2002
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Poles
    3
  • Fail Short
    No
  • Voltage - DC Spark Over (Nom)
    350V
  • Impulse Discharge Current (8/20μs)
    10000A 10kA
  • Diameter
    7.8mm
  • Length
    11.2mm