  • H8357KBCA
H8357KBCA
advertisement
Manufacturer No:
H8357KBCA
HK JDW NO:
792-H8357KBCA
Package:
Axial
Datasheet:
H8357KBCA
Description:
FIXED RESISTOR, 357kOhm, 0.25W 1/4W, Metal Film,
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
H8357KBCA
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Lead Diameter
    0.6 mm
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
  • Package / Case
    Axial
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Mounting Feature
    THROUGH HOLE MOUNT
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    Holco, Holsworthy
  • Published
    2007
  • Size / Dimension
    0.098Diax0.283L 2.50mmx7.20mm
  • Tolerance
    ±0.1%
  • Feature
    Pulse Withstanding
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±50ppm/°C
  • Resistance
    357kOhm
  • Composition
    Metal Film
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W
  • Additional Feature
    PRECISION
  • Subcategory
    FIXED RESISTOR
  • Packing Method
    TAPE
  • Technology
    THIN FILM
  • Construction
    Tubular
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Lead Length
    30mm
  • Working Voltage
    350V