  • HA55L-3623220LF
HA55L-3623220LF
advertisement
Manufacturer No:
HA55L-3623220LF
HK JDW NO:
860-HA55L-3623220LF
Package:
Radial, Horizontal (Open)
Datasheet:
HA55L-3623220LF
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
HA55L-3623220LF
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial, Horizontal (Open)
  • Number of Pins
    2
  • Operating Temperature
    -40°C~155°C
  • Packaging
    Tray
  • Series
    HA55
  • Published
    2004
  • Size / Dimension
    1.417Lx0.906W 36.00mmx23.00mm
  • Part Status
    Discontinued
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Radial
  • Type
    Wirewound
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Current Rating (Amps)
    34A
  • Shielding
    Shielded
  • Current Rating
    34A
  • Lead Pitch
    12.9794mm
  • Inductance
    22μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • DC Resistance (DCR)
    3.85mOhm Max
  • Max DC Current
    34A
  • Inductance Frequency - Test
    100kHz
  • Current - Saturation
    26A
  • RMS Current (Irms)
    34A
  • Series Resistance
    3.35mOhm
  • Height
    16.9926mm
  • Height Seated (Max)
    0.669 17.00mm
  • Length
    35.9918mm
  • Width
    23.0124mm