  • HM66-154R7LFTR7
HM66-154R7LFTR7
advertisement
Manufacturer No:
HM66-154R7LFTR7
HK JDW NO:
860-HM66-154R7LFTR7
Datasheet:
HM66-154R7LFTR7
Step5Bar-code shipping tag
HM66-154R7LFTR7
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2009
  • Series
    HM66
  • Size / Dimension
    0.150Lx0.150W 3.80mmx3.80mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Current Rating (Amps)
    900mA
  • Shielding
    Shielded
  • Current Rating
    900mA
  • Inductance
    4.7μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • DC Resistance (DCR)
    105mOhm Max
  • Inductance Frequency - Test
    100kHz
  • Height
    1.8542mm
  • Height Seated (Max)
    0.073 1.85mm
  • Length
    3.81mm
  • Width
    3.81mm