  • HM79-106R8LFTR13
HM79-106R8LFTR13
advertisement
Manufacturer No:
HM79-106R8LFTR13
HK JDW NO:
860-HM79-106R8LFTR13
Package:
Nonstandard
Datasheet:
HM79-106R8LFTR13
Step5Bar-code shipping tag
HM79-106R8LFTR13
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Series
    HM79
  • Size / Dimension
    0.177Lx0.157W 4.50mmx4.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Type
    Wirewound
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Current Rating (Amps)
    950mA
  • Shielding
    Unshielded
  • Current Rating
    950mA
  • Inductance
    6.8μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • DC Resistance (DCR)
    131mOhm Max
  • Inductance Frequency - Test
    100kHz
  • Height
    3.2004mm
  • Height Seated (Max)
    0.126 3.20mm
  • Length
    4.4958mm
  • Width
    4.0132mm