  • HBGC-300-H-AB
HBGC-300-H-AB
advertisement
Manufacturer No:
HBGC-300-H-AB
HK JDW NO:
495-HBGC-300-H-AB
Package:
Datasheet:
HBGC-300-H-AB
Description:
Quantity:
In Stock : 3
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
HBGC-300-H-AB
  • Operating Temperature
    -40°C~80°C
  • Series
    HBGC-300 (300W)
  • Size / Dimension
    7.54Dia x 2.72 H 191.5mmx69.0mm
  • Feature
    OTP, OVP, SCP
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Type
    Constant Current
  • Power (Watts)
    302W
  • Approval Agency
    CB, CCC, CE, cURus
  • Efficiency
    92.5%
  • Voltage - Isolation
    3.75kV
  • Voltage - Input (Max)
    305VAC
  • Voltage - Input (Min)
    90VAC
  • Current - Output (Max)
    5.6A
  • Voltage - Output
    29V~58V