  • HKQ0603U2N3B-T
HKQ0603U2N3B-T
advertisement
Manufacturer No:
HKQ0603U2N3B-T
HK JDW NO:
782-HKQ0603U2N3B-T
Package:
0201 (0603 Metric)
Datasheet:
HKQ0603U2N3B-T
Step5Bar-code shipping tag
HKQ0603U2N3B-T
    Select All
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Mount
  • Package / Case
    0201 (0603 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
  • Tolerance
    ±0.1nH
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • HTS Code
  • Packing Method
    Tape, Paper
    1
  • Depth
    330μm
  • Current Rating
    460mA
  • Military Standard
    Not
  • Inductance
    2.3nH
  • Test Frequency
    500MHz
  • DC Resistance (DCR)
    240mOhm Max
  • Max DC Current
    460mA
  • Frequency - Self Resonant
    10GHz
  • Q @ Freq
    14 @ 500MHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    14
  • Halogen Free
    Halogen Free
  • DC Current
    460mA
  • Height
    300μm
  • Height Seated (Max)
    0.013 0.33mm