  • HL023R6BTTR
HL023R6BTTR
advertisement
Manufacturer No:
HL023R6BTTR
Manufacturer:
AVX Corporation
HK JDW NO:
66-HL023R6BTTR
Package:
0402 (1005 Metric)
Datasheet:
HL023R6BTTR
Description:
Quantity:
In Stock : 7858
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
HL023R6BTTR
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    0402 (1005 Metric)
  • Terminal Shape
    ONE SURFACE
  • Material - Core
    Non-Magnetic
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    MLO™
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.023W 1.00mmx0.58mm
  • Tolerance
    ±0.1nH
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Multilayer
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR
  • Shielding
    NO
  • Number of Functions
    1
  • Depth
    660μm
  • Current Rating
    311mA
  • Case Code (Metric)
    1005
  • Case Code (Imperial)
  • Inductance
    3.6nH
  • Test Frequency
    450MHz
  • DC Resistance (DCR)
    280mOhm Max
  • Max DC Current
    311mA
  • Frequency - Self Resonant
    6.85GHz
  • Inductor Application
    RF INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Q @ Freq
    27 @ 450MHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    15
  • Q Factor
    27
  • Special Feature
    INDUCTANCE TOLERANCE IS 0.1NH
  • Height
    350μm
  • Height Seated (Max)
    0.018 0.45mm