  • HLC02120HTTR
HLC02120HTTR
advertisement
Manufacturer No:
HLC02120HTTR
Manufacturer:
AVX Corporation
HK JDW NO:
66-HLC02120HTTR
Package:
0402 (1005 Metric)
Datasheet:
HLC02120HTTR
Description:
Quantity:
In Stock : 10430
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
HLC02120HTTR
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    0402 (1005 Metric)
  • Material - Core
    Non-Magnetic
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    MLO™
  • Published
    2002
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.023W 1.00mmx0.58mm
  • Tolerance
    ±3%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Multilayer
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR
  • Shielding
    Unshielded
  • Depth
    660μm
  • Current Rating
    265mA
  • Case Code (Metric)
    1005
  • Case Code (Imperial)
  • Inductance
    12nH
  • Test Frequency
    450MHz
  • DC Resistance (DCR)
    1.1Ohm Max
  • Max DC Current
    265mA
  • Frequency - Self Resonant
    4GHz
  • Q @ Freq
    32 @ 450MHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    32
  • Q Factor
    32
  • Inductance Tolerance
    3%
  • Height
    350μm
  • Height Seated (Max)
    0.018 0.45mm