  • HLQ028R2BTTR
HLQ028R2BTTR
advertisement
Manufacturer No:
HLQ028R2BTTR
Manufacturer:
AVX Corporation
HK JDW NO:
66-HLQ028R2BTTR
Package:
0402
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
HLQ028R2BTTR
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    0402
  • Termination
    SMD/SMT
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Depth
    580μm
  • Current Rating
    130mA
  • Inductance
    8.2 nH
  • Max DC Current
    130mA
  • Frequency - Self Resonant
    6GHz
  • Q Factor
    17
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    800mOhm
  • Height
    350μm
  • Length
    1mm