  • HM28-25026LF
HM28-25026LF
advertisement
Manufacturer No:
HM28-25026LF
HK JDW NO:
860-HM28-25026LF
Package:
Vertical, 4 PC Pin
Datasheet:
HM28-25026LF
Description:
CMC 92MH 600MA 2LN TH
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
HM28-25026LF
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Vertical, 4 PC Pin
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2009
  • Series
    HM28
  • Size / Dimension
    1.181Lx1.181W 30.00mmx30.00mm
  • Part Status
    Discontinued
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Voltage - Rated AC
    250V
  • Number of Lines
    2
  • DC Resistance (DCR) (Max)
    2Ohm
  • Current Rating (Max)
    600mA
  • Inductance @ Frequency
    92mH @ 1kHz
  • Height (Max)
    0.984 25.00mm