  • HM67-B471LFTR13
HM67-B471LFTR13
advertisement
Manufacturer No:
HM67-B471LFTR13
HK JDW NO:
860-HM67-B471LFTR13
Package:
Horizontal, 4 Flat Lead
Datasheet:
HM67-B471LFTR13
Description:
CMC 470UH 500MA 2LN SMD
Step5Bar-code shipping tag
HM67-B471LFTR13
  • Package / Case
    Horizontal, 4 Flat Lead
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2009
  • Series
    HM67
  • Size / Dimension
    0.236Lx0.370W 6.00mmx9.40mm
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Depth
    9.4mm
  • Inductance
    470 μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • Current
    500mA
  • DC Current
    500mA
  • Number of Lines
    2
  • DC Resistance (DCR) (Max)
    280mOhm
  • Current Rating (Max)
    500mA
  • Inductance @ Frequency
    470μH @ 100kHz
  • Height
    3.9116mm
  • Length
    5.9944mm
  • Width
    9.398mm
  • Height (Max)
    0.154 3.90mm