  • HM66A-1050561NLF13
HM66A-1050561NLF13
advertisement
Manufacturer No:
HM66A-1050561NLF13
HK JDW NO:
860-HM66A-1050561NLF13
Step5Bar-code shipping tag
HM66A-1050561NLF13
  • Test Frequency
    100kHz
  • DC Resistance (DCR)
    1.3524Ohm Max
  • Inductance Frequency - Test
    100kHz
  • Height
    5.0038mm
  • Height Seated (Max)
    0.197 5.00mm
  • Length
    10.3886mm
  • Width
    10.3124mm
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    0.409Lx0.406W 10.40mmx10.30mm
  • Tolerance
    ±30%
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Current Rating (Amps)
    470mA
  • Current Rating
    470mA
  • Inductance
    560μH