  • HM73-201R0LFTR13
HM73-201R0LFTR13
advertisement
Manufacturer No:
HM73-201R0LFTR13
HK JDW NO:
860-HM73-201R0LFTR13
Datasheet:
HM73-201R0LFTR13
Step5Bar-code shipping tag
HM73-201R0LFTR13
  • Operating Temperature
    -40°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2009
  • Series
    HM73
  • Size / Dimension
    0.532Lx0.512W 13.5mmx13mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Current Rating (Amps)
    16A
  • Shielding
    Shielded
  • Inductance
    1μH
  • DC Resistance (DCR)
    3.3mOhm Max
  • Inductance Frequency - Test
    100kHz
  • Current - Saturation
    32A
  • Height Seated (Max)
    0.177 4.50mm