  • HSZ680KAQKAGKR
HSZ680KAQKAGKR
advertisement
Manufacturer No:
HSZ680KAQKAGKR
HK JDW NO:
886-HSZ680KAQKAGKR
Datasheet:
HSZ680KAQKAGKR
Description:
HS 68pF 500V Ceramic Capacitor ±10% Y5T 0.236Dia 6.00mm -40°C~85°C Through Hole Radial, Disc
Step5Bar-code shipping tag
HSZ680KAQKAGKR
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    0.236Dia 6.00mm
  • Tolerance
    ±10%
    Y5T
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Voltage - Rated
    500V
  • Capacitance
    68pF
  • Lead Pitch
    5.0038mm
  • Lead Spacing
    0.197 5.00mm
  • Lead Style
    Straight
  • Lead/Base Style
    Straight
  • Height Seated (Max)
    0.354 9.00mm