  • HVCB1206FDC250M
HVCB1206FDC250M
advertisement
Manufacturer No:
HVCB1206FDC250M
HK JDW NO:
762-HVCB1206FDC250M
Package:
1206 (3216 Metric)
Datasheet:
HVCB1206FDC250M
Description:
HVC Series, Thick Film, 250MOhm, 0.333W 1/3W, ±1%, -55°C~150°C
Quantity:
In Stock : 8019
Step5Bar-code shipping tag
HVCB1206FDC250M
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
  • Package / Case
    1206 (3216 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Feature
    High Voltage, Moisture Resistant, Pulse Withstanding
  • Temperature Coefficient
    ±50ppm/°C
  • Resistance
    250MOhm
  • Composition
    Thick Film
  • Power (Watts)
    0.333W 1/3W
  • Height Seated (Max)
    0.030 0.76mm