  • HVCB2512KKL100M
HVCB2512KKL100M
advertisement
Manufacturer No:
HVCB2512KKL100M
HK JDW NO:
762-HVCB2512KKL100M
Package:
2512 (6432 Metric)
Datasheet:
HVCB2512KKL100M
Step5Bar-code shipping tag
HVCB2512KKL100M
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    2512 (6432 Metric)
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Size / Dimension
    0.250Lx0.125W 6.35mmx3.18mm
  • Tolerance
    ±10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    High Voltage, Moisture Resistant, Pulse Withstanding
  • Pbfree Code
    yes
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    100MOhm
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Composition
    Thick Film
  • Power Rating
    2W
  • Packing Method
    TR, PLASTIC, 7 INCH
  • Max Power Dissipation
    2W
  • Construction
    Rectangular
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Rated Power Dissipation (P)
    2W
  • Working Voltage
    3000V
  • Height
    762μm
  • Height Seated (Max)
    0.030 0.76mm